Sylwetka

AGNIESZKA PIOTROWSKA
architekt krajobrazu

W 1995 roku ukończyłam studia w SGGW w Warszawie – Oddział Architektury Krajobrazu na kierunku Ogrodniczym. Projektowaniem i realizacją projektów ogrodów zajmuję się prawie od 20 lat.

Zlecenia otrzymuję przede wszystkim od inwestorów prywatnych, ale chętnie projektuję także parki, skwery i tereny zieleni miejskiej. Mam w swoim dorobku wiele realizacji począwszy od maleńkich ogrodów miejskich, tarasów lub oranżerii poprzez tereny zieleni przy siedzibach firm czy restauracjach do kilkuhektarowych parków.
Projekty wykonuję z pełnym zaangażowaniem. Nie tylko muszą być zgodne z zasadami sztuki ogrodowej, ale przede wszystkim spełniać oczekiwania klienta. Zaspokajanie tych potrzeb to podstawa, ale moim celem dodatkowo jest dążenie do nietuzinkowych aranżacji, dzięki którym ogród będzie mile zaskakiwał domowników w miarę upływu lat. Interesujące rozwiązania są moim dążeniem w kształtowaniu przestrzeni.
Pierwsze kroki, jako projektant stawiałam prowadząc firmę Verbena. Już wówczas miałam wiele okazji do zdobywania doświadczenia również w praktyce, co ma miejsce po dziś dzień. To wieloletnie doświadczenie sprawia, że moje projekty są coraz dojrzalsze. Od 2003 roku prowadzę działalność pod nazwą LUKA – Galeria Sztuki Ogrodowej.

Zapraszam do obejrzenia odcinka 561 z serii MAJA W OGRODZIE, gdzie prezentowany jest ogród zrealizowany w/g mojego projektu, a także do odwiedzenia zaprzyjaźnionych stron:
www.chronos.com.pl
www.p2foto.pl
www.baikar.pl
www.ogrody-zimowe.com
www.ogrody-nowak.pl
www.galerialuka.com